Ilustracja Mody

   Mimo, że nie nazwałabym siebie wielką znawczynią i miłośniczką mody, to lubię czasem z boku obserwować świat jej twórców, otaczających go artystów. I nie chodzi mi tutaj wyłącznie o projektantów, celebrytów i wszystkich tych, którzy kreują trendy i napędzają modową konsumpcję. Na modę patrzę w kategoriach sztuki, która jest formą artystycznego wyrazu, kreacji rzeczy inspirujących i wyjątkowych. Lubię oglądać wystawy mody, przeglądać branżowe magazyny już niekoniecznie, bo są przerośnięte psującą odbiór reklamą. Obserwuję pracę i śledzę dorobek związanych z modą artystów, którzy są współodpowiedzialni za modowy sukces (jakkolwiek szeroko to brzmi). Mam na myśli osoby, które najczęściej występują na drugim planie, czyli makijażystów, stylistów, współtwórców modowych sesji i kampanii. Od jakiegoś czasu moją wielką miłością jest również ilustracja mody, która urasta dla mnie do rangi sztuki.

   Od zawsze przyciągał mnie wizerunek kobiety. W moim domu na ścianach można znaleźć subtelne akty, a także kobiece ikony, jak na przykład Marilyn Monroe. Moja ostatnia fascynacja, jak już wspominałam, to ilustracja kobiet w świecie mody. Zainteresowałam się modową ilustracją bodajże wraz ze wzrostem popularności jej prominentnej przedstawicielki, czyli Garance Doré. Zakochałam się w jej ilustracjach od pierwszego wejrzenia. Nie jestem absolwentem, czy znawcą sztuki i mam problem z doborem właściwych słów, aby nazwać czym są dla mnie jej ilustracje. Chyba potrafię powiedzieć tylko tyle, że podoba mi się jej wyrazista linia i dobór kolorów oraz ogólny „look” ilustrowanych przez nią postaci. Garance Doré w swoich ilustracjach potrafi uchwycić, to co wydaje się niemożliwe, czyli francuski szyk, niewymuszoną elegancję i prostotę. Jej subtelne postacie prezentują się tak, jakby były wyjęte z paryskich ulic, w czasie odbywającego się właśnie tygodnia mody.

Oto kilka przykładów:

early-winter-poster-garance-doreweb-zoom-femme-francaise_099dc005-01f2-4f90-a19d-653020cdf56e.jpg

friends_forever_print_garance-doreart-print-cape-1.jpgWszystkie powyższe zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.garancedore.com

   Kolejnym moim odkryciem jest polska artystka Anna Halarewicz, której ilustracje od jakiegoś czasu były obiektem mojego zainteresowania, ba powiedziałabym nawet, że pożądania!!!:) Jakże byłam szczęśliwa, gdy mój M. uczynił mi prezent w postaci dwóch pięknych ilustracji z osobistą dedykacją autorki:):) Uwielbiam te prace, bo bije z nich delikatność, subtelność, kobiecość i minimalistyczna ponadczasowość. Annę Halarewicz, jak można przeczytać na jej stronie internetowej, interesuje moda i to jaki wywiera wpływ na otoczenie człowieka. Jej prace można zakupić m.in. w sklepie internetowym woolwall (www.woolwall.pl). Można tam znaleźć nie tylko subtelne ilustracje, jakie goszczą u mnie na ścianach, ale również bardziej wyraziste prace. Cieszę się niezmiernie, że ten rodzaj sztuki dociera nad Wisłę i możemy dzięki temu oddawać hołd modzie i kobiecości na najwyższym, światowym poziomie. Polska zawsze słynęła z dobrej szkoły plakatu i utalentowanych jej twórców, kto wie, może za jakiś czas będzie się słyszało więcej o polskich ilustratorach mody:):)

Prace Anny Halarewicz:

Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą ze sklepu: http://www.woolwall.pl

Poniżej prace Anny Halarewicz u mnie w domu:

IMG_3645

IMG_3658

   Podoba mi się również ilustracja mody w wydaniu vintage, czego najlepszym przykładem są starodawne okładki Vogue. Lubię ich jednoczesne wyrafinowanie i wrażenie luksusu, ale również prostotę formy, bez zbędnych ozdobników. Co jakiś czas reprodukcje tych ilustracji można kupić w polskich sklepach internetowych, jak na przykład na westwing. Te dwie większe ilustracje, zamieszczone poniżej, udało mi się nabyć za grosze w antykwariacie, w Amsterdamie, a te mniejsze na ulicach Nowego Jorku.

   Ilustracja mody dostarcza mi estetycznych wrażeń z pewnością większych, niż martwa natura czy szczyty górskie. Może i Ciebie zainteresuje modowy, ilustrowany świat? Zachęcam do podobnych aranżacji, w mojej skromnej ocenie, takie wnętrze od razu zwraca na siebie uwagę i nie jest nudne.

Jeśli spodobał Ci się, drogi czytelniku mój wpis, to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku albo obserwowania mnie na Instagramie, gdzie publikuję zdjęcia z podróży i nie tylko!! Pozdrawiam serdecznie!!

Ten post nie jest sponsorowany.

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

 

Zapisz

Zapisz


7 myśli w temacie “Ilustracja Mody

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s