Mapy miast jako pomysł na zatrzymanie wspomnień

   Będąc w połowie lat dziewięćdziesiątych po raz pierwszy w Paryżu, pamiętam, że ogromne wrażenie wywarły na mnie barwne, artystyczne okolice Bazyliki Sacré Coeur. Urzekła mnie panująca tam beztroska atmosfera luzu, artystyczny charakter, skupiających się nieopodal Bazyliki gwarnych uliczek. Pomyślałam wówczas osobie, że tamtejsze wieczory, spędzane w gronie przyjaciół przy winie muszą być niezwykle przyjemne. Już wtedy, jako nastolatka, stwierdziłam, że kiedyś tam wrócę. W zeszłym roku z okazji rocznicy ślubu wybrałam się z moim M. właśnie do Paryża. Dzięki temu, że lubię wizualizować sobie odwiedzane przeze mnie miejsca na mapie, bez problemu wiedziałam jak tam dotrzeć. Pomimo natłoku turystów spędziłam uroczy wieczór, uświadamiając sobie, że mimo upływu lat, magia tamtego miejsca jest taka sama jak wcześniej, co można zobaczyć poniżej:

P1060813

P1060814

P1060816

   Podróżując po świecie, czy zmieniając miejsca zamieszkania, przywozimy ze sobą różne wspomnienia. Podróżowanie najczęściej łączy się z robieniem niezliczonej liczby zdjęć, które w obecnych czasach smartphonów, rzadko kiedy zatrzymujemy dla siebie na dłużej. Świetnym pomysłem na przywołanie wspomnień dla tych, którzy lubią wracać myślami do niezapomnianych chwil, spędzonych w innym miejscu na Ziemi, mogą być grafiki, przedstawiające mapy miast. Takie grafiki są ostatnio bardzo modne. Często można je odnaleźć we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim, jak również tych nowoczesnych, modernistycznych, czy też gabinetach w stylu New York.

   Jest to wyjątkowa i osobista ozdoba każdego domu. Grafiki we wnętrzach odzwierciedlają emocje związane z podróżowaniem, niezapomniane chwile, plany i marzenia. Niedawno pojawiła się w Polsce bardzo ciekawa marka maptu maps, która daje możliwość nie tylko zakupu grafiki map, prezentujących największe metropolie świata, ale również stworzenia własnej, indywidualnej mapy jakiegokolwiek miejsca na Ziemi. Stworzenie własnej mapy polega na tym, że każdy sam dopasowuje sobie skalę i odpowiedni kadr, aby uchwycić całe miasto z oddali albo jedynie przybliżenie dzielnicy. Można również wybrać sobie rozmiar plakatu, w orientacji poziomej lub pionowej jak również jego styl. Warto podkreślić, że cena jest naprawdę niewygórowana, w porównaniu do grafik, będących w ofercie sklepów, sprzedających na przykład grafiki map w stylu skandynawskim. W kilka minut można sobie stworzyć oryginalną, niezwykłą ozdobę, dzięki której błądząc we własnym mieszkaniu po ścianach, będzie można sobie przypomnieć miło spędzony w trakcie podróży czas. Przykłady takich map prezentują poniższe fotografie:

 

gallery-right-full

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony: maptu.pl

   Podróżując po świecie i zostając w różnych miejscach na dłużej, lub też wyjeżdżając na krótkie tzw. ‘city brakes’, lubię sobie układać w myślach mapy tych miast, tak aby na przyszłość zapamiętać, że w Paryżu dzielnica Le Marais znajduje się blisko Centrum Pompidou oraz blisko Wyspy la Cité. Dzięki temu, kiedy wracam do tych miejsc po latach, mogę łatwiej odnaleźć swoje ulubione miejsca, które zapadły mi w pamięci i wywarły na mnie wrażenie.

   Dzięki ofercie maptu maps można miejsca odwiedzane na całym świecie utrwalić sobie w postaci ozdoby na ścianie. Decydując się na wybór mapy, sądzę, że należy wybrać mapy tych miejsc, z jakimi mamy najlepsze wspomnienia, które były lub nadal są dla nas ważne. Przy wyborze mapy nie powinniśmy kierować się tym co jest modne i najczęściej wybierane. Tak jak np. w polskich domach na ścianach często można odnaleźć wizerunek Audrey Hepburn, nie z powodu tego, że każdy Polak jest wielbicielem jej talentu, ale dlatego, że ilustracje ukazujące aktorkę są dostępne prawie w każdym sklepie. Jeżeli kochasz metropolie, dynamikę i ducha wielkich miast, to do twojego domu pasować będzie mapa Nowego Jorku, Londynu, Singapuru, czy Tokio. Natomiast jeśli bliskie Ci są góry, nadmorskie wybrzeże, klimat małych, włoskich miasteczek, czy wieś, to również obrazy tych miejsc, przywołasz w swoim domu dzięki maptu maps.

Link do strony: http://www.maptu.pl/

Ten post nie jest sponsorowany.

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.

Zapisz

Zapisz


3 myśli w temacie “Mapy miast jako pomysł na zatrzymanie wspomnień

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s