Albumy wnętrzarskie

   Od kiedy zaczęłam interesować się wnętrzami, przeglądam wiele magazynów wnętrzarskich oraz albumów, do których mogę wracać w nieskończoność. Pięknie wydane albumy wzbudziły moje zainteresowanie, oglądając w internecie wnętrza wielkich, amerykańskich rezydencji, gdzie dumnie prezentowane są na stoliku kawowym, konsoli, czy lampce nocnej. Stanowią dekorację samą w sobie. Albumy sprawiają, że dom wygląda szykownie, choć pewno nie zawsze świadczy o zainteresowaniu właścicieli wnętrzami i designem. Lubię przeglądać piękne fotografie, które pobudzają zmysły i poczucie estetyki. Takie albumy są ponadczasowe, nie starzeją się, stanowią doskonały pomysł na prezent dla miłośników sztuki i szeroko rozumianego piękna.

     Ale byłam szczęśliwa, gdy kurier dostarczył mi do domu długo wyczekiwaną przesyłkę z zamówionymi albumami wnętrzarskimi  z Westwing. Sklep oferował ich tak duży wybór, że nie wiedziałam na co się zdecydować, a każda okładka wołała do mnie „kup mnie, kup mnie!!” Postanowiłam wybrać te, które prezentują moje ulubione style czyli hamptons i skandynawski.

     Pierwszy z nich pt: „Coastal Style” zawiera zbiór zdjęć i opisów domów, położonych nad morzem, które ukazują piękno i prostotę życia w bliskości z naturą. Domostwa te stanowią przystań, dla tych, którzy pragną uciec od stresów wielkomiejskiego życia. Autorzy podkreślają, że urządzanie takich domów wieńczy sukces, gdy są projektowane w przybliżeniu z naturą, z uwzględnieniem warunków otaczającego środowiska. Książka jest zbiorem dekoracyjnych porad dla kreatorów przestrzeni, którzy chcą inspirować się spokojem życia nad morzem. Zawiera wskazówki dotyczące materiałów używanych w tego typu wnętrzach i kluczowej kolorystyki. Autorzy zapewniają, że podążając za wskazówkami Sally Hayden i Alice Whately’s, nauczymy się jak w swoich wnętrzach osiągnąć nadmorski klimat i szyk.

     Nadmorski styl życia jest mi bardzo bliski, kojarzy się ze swobodą. Mieszkając nad morzem przez dwa lata w Anglii, po powrocie do Polski zauważyłam, że tamtejsze, czyste powietrze miało duże lepszy wpływ na moje samopoczucie. Kto wie, może kiedyś będzie mi dane znowu zamieszkać nad morzem, tym razem tam, gdzie dłużej świeci słońce:):) W akcie tęsknoty, w swoim obecnym domu, próbuję małymi krokami stworzyć podobną przestrzeń.

     Drugą książkę pt: „Simply Scandinavian” wybrałam, ponieważ ostatnimi czasy widzę w sobie coraz większą potrzebę kreowania rzeczy prostych, nieskomplikowanych, nienacechowanych przepychem, a wiadomo, że nikt nie robi tego lepiej jak Skandynawowie. Mam ogromy apetyt na poszerzanie swojej wiedzy w tym zakresie. Z takich albumów można zaczerpnąć najlepszych pomysłów, inspiracji. Kilka dni temu wróciłam z wakacji, więc dopiero zabieram się do lektury. Nie mogę się tego doczekać i chciałabym jak najszybciej podzielić się wrażeniami:):)

IMG_2203.JPG

Album: „Coastal Living”, autorzy: Sally Hayden, Alice Whately
Album: „Simply Scandinavian”, autorzy: Sara Norrman, Caroline Clifton-Mogg, Magnus Englund

IMG_2204.JPG

IMG_2224.JPG

IMG_2238.JPG

Zdjęcia oznaczone moim logo zostały wykonane przeze mnie i wraz z publikowanymi przeze mnie tekstami są chronione prawami autorskimi.
Ten post nie jest sponsorowany.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s